FacebookProvozováno za potpory Středočeského krajeEkozahradyCastles.czKuníček.cz

Jakubova tvrz

Léto plné klidu,
jak za starých časů....

vám nabízí stylový penzion Jakubova tvrz
Kuníček 12
Petrovice u Sedlčan

Vážení hosté, omlouváme se, ale z rodinných důvodů aktuálně pokoje pronajímat nebudeme.

Kuníček je malá, tichá vesnička v romantické pahorkatině Petrovicka, zvaného kraj kamenů. Návštěvníci tu obdivují rozmanitost krajiny, panoramatické výhledy na údolí, kopce, rybníky, vápencový kras, lesy s tajemnými viklany, vesničky s kapličkami a roubenkami i půvabné městečko Petrovice.

Styl pobytu:
Pobyt zde vyhledávají hlavně rodiny s dětmi, líbí se zde milovníkům přírody, aktivní turistiky i bezstarostné relaxace. Penzion je patrový kamenný dům, starý 300 let, stojící na základech středověké tvrze Jakuba z Kuníčka a je citlivě restaurován a zařízen. Nenaleznete tu moderní apartmány, ale útulné a prostorné selské světnice (obývací ložnice). Také další prostory připomínají výzdobou a exponáty staré zašlé časy a navozují příjemnou atmosféru pro romantické zážitky a odpočinek.

Dům je propojen s velkou přírodní zahradou, kde děti od malička mohou získat základní ekologické návyky. Vlnitý terén zahrady podporuje možnost rozmanitého pohybu, přírodní materiál - voda, písek, větve, listí, plody či květy vyzývají k tvořivé hře a podněcují k pozorování a chápání přírody.

Najdete tu kvetoucí louku, studánku, potůček, mokřad, ovocný sad, keře bobulovin, bylinkovou skalku a přírodní rybník - vhodný ke koupání. Část zahrady je divočina s padlými kmeny a pařezy pro hnízdění a úkryt ptáků, drobných živočichů a hmyzu.  
Celá zahrada je, na vlastní nebezpečí, hřištěm. U nás mohou děti lézt na stromy, trhat a ochutnávat ovoce, stavět chýše, pozorovat život v rybníce, koupat se v něm a plavit se na prkně. Vyzkoušet si kamennou stezku, přespat pod širákem, hrabat se v potůčku a čistit studánku. I nejbližši okolí a les jsou bezpečné a umožňují oblíbené noční výlety za poklady.

Další zážitkové akce mimo penzion:

 • Na Orlické přehradě možnost pronájmu malé jachty
 • Prohlídka místní krasové jeskyně
 • Zážitkový park Zeměráj v Kovářově
 • Skanzen lidové architektury ve Vysokém Chlumci
Penzion je vhodný i pro zážitkové pobyty dospělých. Vyberte si:
 1. Petrovice - kraj kamenů,
  je dnes centrem pro výlety za pradávnou historií "Po stopách lovců menhírů." Znovu vztyčené keltské menhíry a dolmeny, kamenné moře, viklany, kamenné valy, pravěké svatyně… To vše můžete vidět během několika jednodenních výletů.
 2. Kuníček je místo osídlené dávno před naším letopočtem.
  Zásluhu na tom má poloha, vhodná ke strážení obchodní cesty z dob keltů. Na tuto historii navazuje nová křižová cesta z balvanů, postavená v roce 2000 zásluhou místních obyvatelů a chalupářů. Jedno její zastavení je na “Vartě” a jasně dokazuje starodávnou funkci místa. Baroko–rokoková kaplička v Kuníčku a rozhledna na kopci je známý cíl výletů.
 3. Jakubova tvrz – Je částí nejstarší zachovalé usedlosti v obci (původně měla č.p. 1) s bohatou historií od 13.st. Jeho dnešní podoba interiéru – kombinace stylu retro, vintage a selské secese, ale nenapodobuje skanzen. Spíte dobře ve velkých postelích s moderními matracemi a v kuchyni jsou dostupné elektrické spotřebiče a vše k přípravě jídla. Přizemí kamenného domu skýtá příjemný chládek i v tropických dnech, stejně jako obytná zahrada, stíněná mohutnými stromy. Zahrada Jakubovy tvrze je 1. certifikovaná přírodní zahrada na Příbramsku. Zájemcům nabízí při pobytu i praktické rady pro začínající přírodní zahrádkaře, i informace o energetických bodech v zahradě a jejich využití.

Další zážitkové akce: Zámek Orlík, hrad Zvíkov, kláštěr v Milevsku, rozhledna Onen svět, sportovní rybolov na rybníku Váša, advanture golf v Počepicích, pstruhový potok Brzina.


Vybavení: 
Kamenným portálem vstupujete do bývalé maštale, nyní společenské místnosti s krbovými kamny, čítárnou a dětskou hernou (retro hračky, stolní hry, apod.), po které následuje tradiční selská komora pro uložení zásob.
Dále koupelna se sprchou a WC. V přízemí je i kuchyně hostů, kompletně vybavena současnou technikou pro vaření i stolování.

V 1. patře se nacházejí 2 pokoje rodinného typu ve stylu selské secese:
ZELENÝ POKOJ - 2 široké postele, noční stolky, palanda se 2 lůžky, skříň, komoda, toaletka, stůl s rohovou lavicí, 2 křesla, TV.
ČERVENÝ POKOJ - Velké dvoulůžko, postel 1½, postel, skříň, komoda, truhla, stůl s rohovou lavicí, křeslo, krbová kamna, TV.

Do jednoho z pokojů je možné přidat dětskou přistýlku.


Dále k dispozici:
Venkovní gril na dvoře, přírodní ohniště u rybníka, venkovní posezení - stůl s pergolou na dvoře, stůl pod ořešákem na zahradě či čajový koutek na louce, zahradní houpačka.
Pro děti: pískoviště, dětská houpačka, velká houpačka z necek, kriket, petanque, badmington, klouzačka do rybníka, v herně hračky a stolní hry, knížky.

Služby hostům: snídaně na objednávku, objednání masáže, prodej turistických map, prodej speciálních výrobků z produktů biozahrady
Povlečení, ručníky a osušky jsou v ceně pobytu.
Omlouváme se, ale nejsme zařízeni na pobyt Vašich zvířecích miláčků.

Služby v Petrovicích (2km): Prodejna COOP, asijský obchod, řeznictví, restaurace, cukrárna, vinárna, kadeřnictví, masáže, lékárna, praktický a dětský lékař

Pravidelné letní akce v Petrovicích:

červen:
 • dětský den s rybolovem
 • cesta pohádkovým lesem
 • Petrovické mrholení (hudba, filmy)
červenec:
 • petrovická pouť
 • koncerty mezinárodní pěvecké dílny
 • petrovické řezbování
září:
 • pochod Krajem kamenů
 • putování za Jakubem Krčínem

Typy pobytů:

 • Týdenní pobyty
 • Víkendové pobyty
 • Prodloužené víkendy
 • Jednodenní ubytování - pro putující, cyklisty

Máte-li nějaké dotazy či nejasnosti, můžete nás kontaktovat na:
E-mail: ubytovani@kunicek.cz
Mob.: 721 820 052

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Copyright 2006-2017 Kunicek.cz, Spolupráce s Ubytování Tixik.com